Amelia GambettiCarla RinaldiLella Gandini

O suta de limbaje in scurte povestiri – relatate de profesori si copii din Reggio Emilia

PRP: 40 Lei Acesta este Prețul Recomandat de Producător. Prețul de vânzare al produsului este afișat mai jos.
33.9 Lei

Livrare în România

1-3 zile lucrătoare

Easybox

Ridicare din Easybox

1-3 zile lucrătoare

3 persoane se uită la acest produs.

Grăbește-te! La acest produs, stocurile sunt limitate.

Specificații O suta de limbaje in scurte povestiri – relatate de profesori si copii din Reggio Emilia

Dimensiune
210x297
Număr pagini
120
Editura
Nomina
Autor
Carla Rinaldi,
Amelia Gambetti,
Lella Gandini
Anul publicării
2025
ISBN
9786065359932

Rezumat O suta de limbaje in scurte povestiri – relatate de profesori si copii din Reggio Emilia - Amelia Gambetti, Carla Rinaldi, Lella Gandini

 Educația este cel mai bun dar pe care îl poți oferi copiilor. Pentru a reuși în viață, pentru a fi un bun cetățean, pentru a fi respectat de ceilalți trebuie să înveți. A fi bun este sinonim cu a te descoperi pe tine învățând de la cei mai buni.

     Pentru a avea un randament în învățare, pentru a putea să îndrepți sau să optimizezi anumite aspecte ale învățării trebuie să dai teste. Fiecare test presupune un pas important în cunoaștere. Fiecare testare presupune munca zecilor de profesori care măsoară randamentul elevilor participanți la Concursurile Naționale organizate anual.

     Când am înființat aceste concursuri m-am gândit la elevii care vor să învețe bine, cum să îi motivez mai bine, cum să îi premiez.

     În fiecare an, Asociația InteligenT dă un număr semnificativ de premii elevilor care obțin rezultate bune la evaluarile pe care le organizăm în parteneriat cu Ministerul Educației. Niciodată fondul de premiere nu este suficient.

     Dacă vreți să contribuiți la premierea elevilor, poți dona o sumă de bani. Gestul tău nu va rămâne nepremiat. Va fi premiat prin zâmbetul unui copil.

Detalii produs
  • O suta de limbaje in scurte povestiri – relatate de profesori si copii din Reggio Emilia O suta de limbaje in scurte povestiri – relatate de profesori si copii din Reggio Emilia
  • Dimensiune 210x297
  • Număr pagini 120
  • Editura Nomina
  • Autor Carla Rinaldi,Amelia Gambetti,Lella Gandini
  • Anul publicării 2025
  • ISBN 9786065359932
  • Scor Bestseller
Despre Amelia Gambetti
Amelia Gambetti
BOOKZONE iti pune la dispozitie toate cartile scrise de catre Amelia Gambetti inclusiv volume lansate in exclusivitate, carti in limba engleza si noutati. Amelia Gambetti se bucura de un succes rasunator la nivelul international, cu zeci de mii de exemplare vandute din fiecare carte. Felul in care scrie si contureaza personajele reprezinta principalele atuuri ale Amelia Gambetti. Fiecare carte scrisa de Amelia Gambetti este citita cu drag de mii de oameni.
Poti gasi toate cartile scrie de catre Amelia Gambetti in categoria Amelia Gambetti astfel incat ai ocazia sa toate cartile indragite de catre cititori pana acum.
Autorul cărților:
O sută de limbaje în scurte povestiri – relatate de profesori și copii din Reggio Emilia
Despre Carla Rinaldi
Carla Rinaldi
BOOKZONE iti pune la dispozitie toate cartile scrise de catre Carla Rinaldi inclusiv volume lansate in exclusivitate, carti in limba engleza si noutati. Carla Rinaldi se bucura de un succes rasunator la nivelul international, cu zeci de mii de exemplare vandute din fiecare carte. Felul in care scrie si contureaza personajele reprezinta principalele atuuri ale Carla Rinaldi. Fiecare carte scrisa de Carla Rinaldi este citita cu drag de mii de oameni.
Poti gasi toate cartile scrie de catre Carla Rinaldi in categoria Carla Rinaldi astfel incat ai ocazia sa toate cartile indragite de catre cititori pana acum.
Autorul cărților:
O sută de limbaje în scurte povestiri – relatate de profesori și copii din Reggio Emilia
Despre Lella Gandini
Lella Gandini
BOOKZONE iti pune la dispozitie toate cartile scrise de catre Lella Gandini inclusiv volume lansate in exclusivitate, carti in limba engleza si noutati. Lella Gandini se bucura de un succes rasunator la nivelul international, cu zeci de mii de exemplare vandute din fiecare carte. Felul in care scrie si contureaza personajele reprezinta principalele atuuri ale Lella Gandini. Fiecare carte scrisa de Lella Gandini este citita cu drag de mii de oameni.
Poti gasi toate cartile scrie de catre Lella Gandini in categoria Lella Gandini astfel incat ai ocazia sa toate cartile indragite de catre cititori pana acum.
Autorul cărților:
O sută de limbaje în scurte povestiri – relatate de profesori și copii din Reggio Emilia
Recenzii

Ți-a plăcut produsul?

Spune tuturor părerea ta aici.

Scrie o recenzie

0

0 recenzii

5 stele

0

4 stele

0

3 stele

0

2 stele

0

1 stele

0


Hardcover
BestSeller
-20.4%
Hardcover
BestSeller
-20.4%
Hardcover
BestSeller
-20.4%
Hardcover
BestSeller
-27.3%
BestSeller
-20%
Bluey - Hai afara la joaca!

Bluey - Hai afara la joaca!

PRP: 49.9 Lei 39.9 Lei
Hardcover
-25.6%
Hardcover
-25.6%
Hardcover
-25.6%
-3.3%
Lia si Capitanul Bunatate

Lia si Capitanul Bunatate

PRP: 30 Lei 29 Lei
Hardcover
BestSeller
-25.6%
Cum sa fii cool la scoala

Cum sa fii cool la scoala

PRP: 39 Lei 29 Lei
-33.3%
-28.9%
-33.3%
Teo invata sa fie curajos

Teo invata sa fie curajos

PRP: 30 Lei 20 Lei
-17%
-16.7%
Invitație la ziua mea!

Invitație la ziua mea!

PRP: 29.9 Lei 24.9 Lei
-33.3%
Soacra cu trei nurori

Soacra cu trei nurori

3.9 Lei
-17%
Teo refuză să adoarmă

Teo refuză să adoarmă

PRP: 30 Lei 24.9 Lei
-17%
Teo învață să numere

Teo învață să numere

PRP: 30 Lei 24.9 Lei
-17%